Przejdź do głównej zawartości

"Uzdrawiajacy" papieros


Rynek tytoniowy w Chinach prawdopodobnie zostanie wywrócony do góry nogami, a wszystko to w związku z oporem mieszkanców kraju na produkty Philip Morris International ($PM).


Producent papierosów $PM nie zyskał zbyt dużej aprobaty wchodząc ze swoimi produktami na rynek chiński. Zamiast, być może nieopłacalnie, inwestować w reklamę postanowił zupełnie inaczej przywiązać klientów do swoich wyrobów.
Chiny w ostatnich latach borykały się z nawracającymi epidemiami grypy. Ponadto statystyki mówią o około 1 mln zgonów rocznie spowodowanych paleniem papierosów. Philip Morris znalazł sposób na oba te problemy, a przede wszystkim niepodważalnie otworzył sobie szeroko drzwi na chiński rynek. Zainwestował bowiem potężne pieniądze w dzialalność kanadyjskej firmy biotechnologicznej Medicago. Firma ta specjalizuje się w produkcji sezonowych szczepionek tytoniowych przeciwko grypie. Właściciel $PM zagwarantował sobie dodatkowo wyłączne prawa do szczepionki firmy Medicago na terenie Chin.

Opisane szczepionki zostaną poddane licznym badaniom klinicznym. Pierwsze paczki "uzdrawiających" papierosów mają pojawić się już za rok. Budujący jest fakt, że mimo czysto biznesowych pobudek, gigant tytoniowy przyczyni się do rozwoju badań biotechnologicznych.

red. Izabela Kołodziejczyk
Źródło: http://www.fiercebiotech.com 

Zapraszam do przeczytania innych newsów mojego autorstwa WEJŚCIE do listy artykułów

Komentarze

  1. Z cyklu: cała Polska czyta dziennikarzom:

    W linkowanym artykule źródłowym napisano:
    "Tobacco-based vaccines from Philip Morris and Medicago are probably years away from the market in China, and likely further behind the cigarette maker's hoped-for debut of safer smokes in the country, the WSJ reported. This is if the vaccines pass tests in clinical trials, which make it much more difficult to roll out a new medicine to the market than shipping a new kind of cigarette."

    życzę głębokiego zaciągnięcia się szczepionką ;p

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, każdą uwagą warto się podzielić

Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.