"Uzdrawiajacy" papieros


Rynek tytoniowy w Chinach prawdopodobnie zostanie wywrócony do góry nogami, a wszystko to w związku z oporem mieszkanców kraju na produkty Philip Morris International ($PM).


Producent papierosów $PM nie zyskał zbyt dużej aprobaty wchodząc ze swoimi produktami na rynek chiński. Zamiast, być może nieopłacalnie, inwestować w reklamę postanowił zupełnie inaczej przywiązać klientów do swoich wyrobów.
Chiny w ostatnich latach borykały się z nawracającymi epidemiami grypy. Ponadto statystyki mówią o około 1 mln zgonów rocznie spowodowanych paleniem papierosów. Philip Morris znalazł sposób na oba te problemy, a przede wszystkim niepodważalnie otworzył sobie szeroko drzwi na chiński rynek. Zainwestował bowiem potężne pieniądze w dzialalność kanadyjskej firmy biotechnologicznej Medicago. Firma ta specjalizuje się w produkcji sezonowych szczepionek tytoniowych przeciwko grypie. Właściciel $PM zagwarantował sobie dodatkowo wyłączne prawa do szczepionki firmy Medicago na terenie Chin.

Opisane szczepionki zostaną poddane licznym badaniom klinicznym. Pierwsze paczki "uzdrawiających" papierosów mają pojawić się już za rok. Budujący jest fakt, że mimo czysto biznesowych pobudek, gigant tytoniowy przyczyni się do rozwoju badań biotechnologicznych.

red. Izabela Kołodziejczyk
Źródło: http://www.fiercebiotech.com 

Zapraszam do przeczytania innych newsów mojego autorstwa WEJŚCIE do listy artykułów

Popularne posty