I Seminarium Naukowe Zielone Idee 21. Wieku - skrót

Dnia 15.10.2014 r. odbyło się I Seminarium Naukowe Zielone Idee 21. Wieku. 
W trakcie seminarium poruszone zostały tematy takie, jak: szeroko pojęta ochrona środowiska, zielona chemia i zielona energia, biotechnologia oraz pewien zakres zagadnień biologicznych i rozwiązań rolniczych. Nie zabrakło wystąpienia dotyczącego przyjemnego tematu turystyki i rekreacji.
Młodzi naukowcy spotkali się na terenie kampusu „Piotrowo” na Politechnice Poznańskiej w celu wymiany doświadczeń, ale również zmierzenia się z konkurencyjnymi wynikami badań w swojej dziedzinie. Nie zabrakło dyskusji i pytań odnośnie eksperymentów przedstawionych w trakcie poszczególnych referatowych bloków tematycznych oraz w podczas sesji posterowej. Niektóre z badań przekroczyły oczekiwania zielonych idei 21. wieku, odznaczając się ogromną wartością proekologiczną.
Nietaktem byłoby nie wspomnieć o profesjonalizmie organizatorów oraz sympatycznej atmosferze, jaką stworzyli. Inicjatorami seminarium byli bowiem członkowie BioInicjatywy - Koła Naukowego Politechniki Poznańskiej. Jeżeli inicjatywa zostanie powtórzona, z pewnością zyska poparcie biostrefy.netKomentarze

Popularne posty z tego bloga