Przejdź do głównej zawartości

Zaproszenie na Ogólnopolskie Sympozjum Biomedyczne ESKULAP 2014

biostrefa.net zachęca studentów i doktorantów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Sympozjum Biomedycznym ESKULAP 2014. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat wydarzenia.

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL ma zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w Ogólnopolskim Sympozjum Biomedycznym ESKULAP 2014.

W ramach Sympozjum proponujemy studentom i doktorantom możliwość uczestnictwa w Konferencji z szeroko rozumianej branży medycznej i nauk pokrewnych. 

Oferujemy możliwość wygłoszenia referatu bądź udział w sesji plakatowej, a także publikacji swoich artykułów w monografii wieloautorskiej. Pragniemy skupić młodych naukowców zainteresowanych takimi tematami jak:
- biocybernetyka w medycynie;
- choroby cywilizacyjne;
- choroby nowotworowe;
- inżynieria biomedyczna;
- innowacyjne metody leczenia (terapie genowe/komórki macierzyste);
- ekonomia i finanse projektów medycznych/placówek medycznych/firm branżowych.


Wydarzenie odbędzie się w dniach 6 -7 grudnia 2014 w Lublinie.

Termin zgłaszania udziału w Konferencji mija 10 listopada 2014.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.