Przejdź do głównej zawartości

Meet Biotech - Boost Biotech


Meet Biotech - Boost Biotech 
Lublin – Warszawa – Łódź – Gdańsk

Boost Biotech Polska zaprasza wszystkich pasjonatów biotechnologii na spotkania z cyklu Meet Biotech – Boost Biotech. W lutym spotykamy się w Lublinie, Warszawie, Łodzi a także, po raz pierwszy w Gdańsku!
W trakcie spotkań goście z różnych stron świata i gałęzi biotechnologii opowiedzą o tym jak znaleźli się w biotechnologii, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się zajmują. Po krótkich prezentacjach będzie czas na pytania i wymianę doświadczeń między wszystkimi uczestnikami spotkań. Wszystko to w nieformalnej atmosferze, która sprzyja rozmowom i szukaniu inspiracji do dalszego rozwoju.
Po raz pierwszy cykl Meet Biotech – Boost Biotech odbył się w Łodzi w 2013 r. Sukcesywnie spotkania organizowane są w nowych miastach, w których obecna jest biotechnologia. Po za Gdańskiem, Lubliniem, Łodzią i Warszawą w najbliższym czasie spotkamy się też w Krakowie, Poznaniu i Olsztynie.

Najbliższe spotkania:
Meet Biotech - Boost Biotech – Warszawa16 lutego 2016, g. 19.00
Klub Chłodna 25, ul. Chłodna 25, Warszawa
Goście:
Marcin Mangus - Do.science (www.facebook.com/DoScience)
Kamil Adamczyk - Neuroon (www.neuroon.com)

Więcej na: www.facebook.com/events/181755242187331/
Meet Biotech - Boost Biotech – Łódź24 lutego 2016, g. 19.00
Piwoteka Narodowa, ul. 6 Sierpnia 1/3
Goście:
Josiah Zayner – Zrób to sam: Edycja genów za pomocą CRISPR (www.the-odin.com)

Więcej na: www.facebook.com/events/745954302205278/

Meet Biotech – Boost Biotech – Gdańsk (Pierwsze spotkanie!)
25 lutego 2016, g. 19.00
Pub Polufka, ul. K. Leczkowa 18
Goście:
dr inż. Dawid Nidzowski - Czujnik wykrywania wirusa grypy

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.
Języki spotkań: polski / angielski (w zależności od gości spotkań)
Organizatorem spotkań jest Boost Biotech Polska - łódzkie stowarzyszenie, którego głównym celem jest promowanie integracji i animowanie środowiska osób związanych z Bio-techenologiami: pracowników firm, parków technologicznych i uczelni, studentów, absolwentów, właścicieli przedsiębiorstw - osób zajmujących się stroną naukową, biznesową, marketingową czy prawną Biotechu.
Bio-technologie rozumiemy jako każde technologie lub dziedziny nauki, gdzie wykorzystana jest wiedza o organizmach żywych. Bio-technologiami są dla nas w równym stopniu nanotechnologia do zastosowań biomedycznych, medycyna, bioinżynieria. Bio-technologie są też według nas nierozerwalnie połączone z zarządzaniem, komunikacją i ekonomią, ponieważ bez know-how z tych pozornie oddalonych dziedzin rozwój „naszej” branży nie byłby możliwy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.