Przejdź do głównej zawartości

Meet Biotech - Boost Biotech


Meet Biotech - Boost Biotech 
Lublin – Warszawa – Łódź – Gdańsk

Boost Biotech Polska zaprasza wszystkich pasjonatów biotechnologii na spotkania z cyklu Meet Biotech – Boost Biotech. W lutym spotykamy się w Lublinie, Warszawie, Łodzi a także, po raz pierwszy w Gdańsku!
W trakcie spotkań goście z różnych stron świata i gałęzi biotechnologii opowiedzą o tym jak znaleźli się w biotechnologii, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się zajmują. Po krótkich prezentacjach będzie czas na pytania i wymianę doświadczeń między wszystkimi uczestnikami spotkań. Wszystko to w nieformalnej atmosferze, która sprzyja rozmowom i szukaniu inspiracji do dalszego rozwoju.
Po raz pierwszy cykl Meet Biotech – Boost Biotech odbył się w Łodzi w 2013 r. Sukcesywnie spotkania organizowane są w nowych miastach, w których obecna jest biotechnologia. Po za Gdańskiem, Lubliniem, Łodzią i Warszawą w najbliższym czasie spotkamy się też w Krakowie, Poznaniu i Olsztynie.

Najbliższe spotkania:
Meet Biotech - Boost Biotech – Warszawa16 lutego 2016, g. 19.00
Klub Chłodna 25, ul. Chłodna 25, Warszawa
Goście:
Marcin Mangus - Do.science (www.facebook.com/DoScience)
Kamil Adamczyk - Neuroon (www.neuroon.com)

Więcej na: www.facebook.com/events/181755242187331/
Meet Biotech - Boost Biotech – Łódź24 lutego 2016, g. 19.00
Piwoteka Narodowa, ul. 6 Sierpnia 1/3
Goście:
Josiah Zayner – Zrób to sam: Edycja genów za pomocą CRISPR (www.the-odin.com)

Więcej na: www.facebook.com/events/745954302205278/

Meet Biotech – Boost Biotech – Gdańsk (Pierwsze spotkanie!)
25 lutego 2016, g. 19.00
Pub Polufka, ul. K. Leczkowa 18
Goście:
dr inż. Dawid Nidzowski - Czujnik wykrywania wirusa grypy

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.
Języki spotkań: polski / angielski (w zależności od gości spotkań)
Organizatorem spotkań jest Boost Biotech Polska - łódzkie stowarzyszenie, którego głównym celem jest promowanie integracji i animowanie środowiska osób związanych z Bio-techenologiami: pracowników firm, parków technologicznych i uczelni, studentów, absolwentów, właścicieli przedsiębiorstw - osób zajmujących się stroną naukową, biznesową, marketingową czy prawną Biotechu.
Bio-technologie rozumiemy jako każde technologie lub dziedziny nauki, gdzie wykorzystana jest wiedza o organizmach żywych. Bio-technologiami są dla nas w równym stopniu nanotechnologia do zastosowań biomedycznych, medycyna, bioinżynieria. Bio-technologie są też według nas nierozerwalnie połączone z zarządzaniem, komunikacją i ekonomią, ponieważ bez know-how z tych pozornie oddalonych dziedzin rozwój „naszej” branży nie byłby możliwy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity (Hedera helix L.)
jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych (Araliaceae) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Silphium – utracony skarb

Za pierwszą znaną roślinę wytępioną przez człowieka uznaje się silphium (sylfion), tajemniczy gatunek, na którego temat nasza wiedza jest obecnie bardzo skąpa. Roślina zniknęła z powierzchni ziemi około 2 tysiące lat temu wcześniej będąc lekarstwem na liczne dolegliwości, przyprawą, afrodyzjakiem, metodą antykoncepcji oraz środkiem lokowania kapitału (równym wartością złotu i srebru). Co wiemy o tej roślinie i dlaczego wyginęła?

Rozwój zęba

Rozwój zęba • charakter ciągły; • listki zarodkowe: 1.ektoderma: szkliwo (pączek = narząd szkliwotwórczy), 2.mezoderma (mezenchyma): zębina, miazga (brodawka zęba), cement, więzadła przyzębia (kieszonka zęba –mezenchyma otaczająca narząd oraz brodawkę zęba);