Przejdź do głównej zawartości

Konferencja Naukowa MICROBS


Redakcja biostrefa.net objęła patronat medialny nad II Ogólnopolską Mikrobiologiczną Konferencją Naukową Microbs. Zapraszamy na wydarzenie.


Dwikozy k. Sandomierza, 18-19 maja 2017 r.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL

Nauki mikrobiologiczne pozwalają na badania i analizę niespotykanie mnogiej i różnorodnej grupy jaką stanowią mikroorganizmy, podejmują walkę z powodowanymi przez nie chorobami oraz opracowują metody wykorzystania ich potencjału na korzyść człowieka. Biorąc pod uwagę rangę oraz rozległość mikrobiologii jako nauki koniecznym jest stworzenie ogólnopolskiego panelu do dyskusji nad naglącymi problemami i ekscytującymi możliwościami współczesnej mikrobiologii. 

II Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa MICROBS to wydarzenie naukowe, którego tematyka obejmuje szeroki zakres nauk mikrobiologicznych. Głównym jej celem jest integracja środowiska naukowego oraz stworzenie pola do wymiany poglądów oraz wnikliwej akademickiej debaty na temat zastosowania, poznania warunków rozwoju, cech środowiska bytowania, budowy oraz przejawów życiowych mikroorganizmów.

Z osiągnięć mikrobiologii korzystamy we wszystkich dziedzinach życia. Począwszy od metod fermentacji używanych od wieków w produkcji żywności a teraz zaadaptowanych na skalę przemysłową, poprzez metody oczyszczania wody, kompostowania odpadów, wzbogacania gleb, produkcji i oczyszczania związków chemicznych, produkcji leków i szczepionek oraz metod inżynierii genetycznej. Mając na względzie jej interdyscyplinarny charakter, ambicją organizatorów jest zachęcenie pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz specjalistów używających technik mikrobiologicznych w życiu zawodowym do nawiązywania współpracy naukowej, która mogłaby zaowocować zwiększeniem innowacyjności i aplikacyjności prowadzonych badań.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości i innych uczestników wydarzenia, a ponadto wygłoszenia własnego wystąpienia ustnego oraz wydania rozdziału w monografii naukowej. Podczas trwania konferencji na uczestników czeka również okazja do zwiedzenia Winnicy Sandomierskiej oraz degustacji lokalnych wyrobów fermentowanych np. kiszona kapusta i ogórki. Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie internetowej wydarzenia do 12 kwietnia 2017 r. 


Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.microbs.pl


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity (Hedera helix L.)
jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych (Araliaceae) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Silphium – utracony skarb

Za pierwszą znaną roślinę wytępioną przez człowieka uznaje się silphium (sylfion), tajemniczy gatunek, na którego temat nasza wiedza jest obecnie bardzo skąpa. Roślina zniknęła z powierzchni ziemi około 2 tysiące lat temu wcześniej będąc lekarstwem na liczne dolegliwości, przyprawą, afrodyzjakiem, metodą antykoncepcji oraz środkiem lokowania kapitału (równym wartością złotu i srebru). Co wiemy o tej roślinie i dlaczego wyginęła?

Rozwój zęba

Rozwój zęba • charakter ciągły; • listki zarodkowe: 1.ektoderma: szkliwo (pączek = narząd szkliwotwórczy), 2.mezoderma (mezenchyma): zębina, miazga (brodawka zęba), cement, więzadła przyzębia (kieszonka zęba –mezenchyma otaczająca narząd oraz brodawkę zęba);