Przejdź do głównej zawartości

Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową Choroby rzadkie w XXI wieku

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zaprasza do rejestracji na Ogólnopolską Konferencję Naukową Choroby rzadkie w XXI wieku, która odbędzie się 28 lutego 2018 r. w Lublinie.


Konferencja ma na celu stworzenie panelu wymiany wiedzy i najnowszych doniesień 
z obszaru diagnostyki, terapii i opieki nad  osobami dotkniętymi chorobami rzadkimi. Wydarzenie odbędzie się w dniu Światowego Dnia Chorób Rzadkich, więc tym bardziej w tym czasie  nasza uwaga powinna skupić się na analizie możliwej pomocy chorym. 
Podczas Konferencji swoją obecnością zaszczycą nas Goście Honorowi:

  • dr hab. n. med. Paulina Własiuk (Zakład Hematoonkologii Doświadczalnej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
  • dr hab. Beata Kieć-Wilk (Katedra Chorób Metabolicznych, Uniwersytet Jagielloński).

Uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swoich prac w formie wystąpienia ustnego, posteru naukowego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.
Zgłoszone i zaprezentowane prace oraz postery zostaną poddane ocenie członków Komitetu Naukowego. Autorzy najwyżej ocenionych prac i posterów zostaną nagrodzeni bonami zakupowymi do wykorzystania w sieci salonów Empik.Elektroniczna rejestracja trwa do 15 lutego 2018 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.konferencja-chorobyrzadkie.plSerdecznie zapraszamy!

Komitet Organizacyjny Konferencji
i redakcja biostrefa.netPhotos
 http://www.konferencja-chorobyrzadkie.pl
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.