Przejdź do głównej zawartości

Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową Choroby rzadkie w XXI wieku

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zaprasza do rejestracji na Ogólnopolską Konferencję Naukową Choroby rzadkie w XXI wieku, która odbędzie się 28 lutego 2018 r. w Lublinie.


Konferencja ma na celu stworzenie panelu wymiany wiedzy i najnowszych doniesień 
z obszaru diagnostyki, terapii i opieki nad  osobami dotkniętymi chorobami rzadkimi. Wydarzenie odbędzie się w dniu Światowego Dnia Chorób Rzadkich, więc tym bardziej w tym czasie  nasza uwaga powinna skupić się na analizie możliwej pomocy chorym. 
Podczas Konferencji swoją obecnością zaszczycą nas Goście Honorowi:

  • dr hab. n. med. Paulina Własiuk (Zakład Hematoonkologii Doświadczalnej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
  • dr hab. Beata Kieć-Wilk (Katedra Chorób Metabolicznych, Uniwersytet Jagielloński).

Uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swoich prac w formie wystąpienia ustnego, posteru naukowego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.
Zgłoszone i zaprezentowane prace oraz postery zostaną poddane ocenie członków Komitetu Naukowego. Autorzy najwyżej ocenionych prac i posterów zostaną nagrodzeni bonami zakupowymi do wykorzystania w sieci salonów Empik.Elektroniczna rejestracja trwa do 15 lutego 2018 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.konferencja-chorobyrzadkie.plSerdecznie zapraszamy!

Komitet Organizacyjny Konferencji
i redakcja biostrefa.netPhotos
 http://www.konferencja-chorobyrzadkie.pl
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity (Hedera helix L.)
jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych (Araliaceae) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Silphium – utracony skarb

Za pierwszą znaną roślinę wytępioną przez człowieka uznaje się silphium (sylfion), tajemniczy gatunek, na którego temat nasza wiedza jest obecnie bardzo skąpa. Roślina zniknęła z powierzchni ziemi około 2 tysiące lat temu wcześniej będąc lekarstwem na liczne dolegliwości, przyprawą, afrodyzjakiem, metodą antykoncepcji oraz środkiem lokowania kapitału (równym wartością złotu i srebru). Co wiemy o tej roślinie i dlaczego wyginęła?

Rozwój zęba

Rozwój zęba • charakter ciągły; • listki zarodkowe: 1.ektoderma: szkliwo (pączek = narząd szkliwotwórczy), 2.mezoderma (mezenchyma): zębina, miazga (brodawka zęba), cement, więzadła przyzębia (kieszonka zęba –mezenchyma otaczająca narząd oraz brodawkę zęba);