Przejdź do głównej zawartości

Dziś ostatni dzień II tury rejestracji na BioOpen!

bioopen
Biolodzy, Biotechnolodzy, Medycy, Fizycy, Doktoranci Nauk o Życiu, dziś o północy mija termin rejestracji na BioOpen! Spieszcie się, bo ominie Was jedno z największych wydarzeń naukowych w roku! 

Doktorancie, Młody Naukowcu!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na II Ogólnopolską Konferencję Doktorantów Nauk o Życiu BioOpen 2016.

W dniach 12-14 maja 2016r, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego po raz kolejny stanie się miejscem prezentacji dokonań licznych zespołów badawczych, wymiany cennych doświadczeń oraz przedstawienia osiągnięć doktorantów.

Swoją obecnością zaszczycą nas znane w świecie nauki osobistości:

Prof. Wojciech Makałowski, Ph.D.

Instytut Bioinformatyki
Uniwersytet Muenster, Niemcy
Wykład Plenarny


Dr hab. Maciej Bartos

Katedra Badania Różnorodności Biologicznej, Dydaktyki i Bioedukacji,
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki
sesja „Ekologia i Ochrona Środowiska”


Prof. dr hab. Jarosław Dziadek

Pracownia genetyki i fizjologii mycobacterium,
Instytut biologii medycznej PAN
sesja „Biologia Molekularna”


Dr hab. inż. Joanna Leszczyńska

Instytut Podstaw Chemii Żywności, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności,
Politechnika Łódzka
sesja „Fizjologia i Biotechnologia Roślin”


Prof. dr hab. Łucja Łaniewska-Trokenheim

Katedry Mikrobiologii Przemysłowej i Żywności, Wydziału Nauki o Żywności,
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
sesja „Biolgia w Medycynie i Przemyśle”

Podczas dni konferencyjnych odbędą się także sesje referatowe oraz sesje plakatowe uczestników. W trakcie BioOpen swoje usługi i produkty zaprezentują znane i cenione firmy z branży life science. Nie zabraknie również atrakcji integrujących środowisko młodych naukowców.

II tura rejestracji zakończy się 06.03.2016r.

Zapraszamy na naszą stronę i profil na facebooku.
Pozdrawiamy,
Komitet Organizacyjny

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.