Przejdź do głównej zawartości

II International Student Conference of Cell Biology Kraków 2016

Redakcja biostrefa.net zaprasza na International Student Conference of Cell Biology, która jest wydarzeniem organizowanym przez Koło Naukowe Biologii Komórki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Adresowana jest do studentów i doktorantów nauk biologicznych, medycznych oraz rolniczych, których zainteresowania badawcze dotyczą biologii komórki oraz biologii molekularnej.


Podczas Konferencji uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swojej wiedzy podczas sesji referatowych oraz posterowych. Wszystkie wystąpienia będą oceniane przez radę naukową w celu wyboru najlepszych referatów i posterów.

Podczas wszystkich form wystąpień obowiązkowy jest język angielski. Również strona internetowa i fanpage konferencji na Facebooku prowadzone są w języku angielskim by umożliwić studentom zagranicznym udział w konferencji.

W trakcie Konferencji odbędą się również wykłady zaproszonych gości – profesorów i doktorów prowadzących badania związane z biologią komórki. W tym roku gościem honorowym konferencji jest:

- Profesor Mark Post, Uniwersytet w Maastricht (Belgia) – specjalista w dziedzinie inżynierii tkanki mięśniowej, znany chociażby z projektu „Cultureed beef” (http://culturedbeef.net/)
A ponadto gośćmi konferencji będą:

- Profesor Charalambos P. Kyriacou, Uniwersytet w Leicester, profesor genetyki zachowania, badający cykle biologiczne i ich wpływ na zachowanie Drosophila m.

- Doktor Sebastian Glatt, Max Plank Laboratory w Małopolskim Centrum Biotechnologii w Krakowie (Polska), biochemik zajmujący się mechanizmami translacji

- Doktor Vladan Ondrej, Uniwersytet w Ołomuńcu (Czechy) specjalizujący się w badaniach nad regeneracją tkanki roślin . 

REJESTRACJA TRWA DO 08.03.2016r.

Konferencja objęta jest patronatem:
- Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Mikołaja Kopernika
- Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki
- Honorowy patronat Dziekana Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ - prof. Zbigniewa Madeji
- Honorowy patronat Dziekana Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ – dr hab. Małgorzaty Kruczek
oraz patronatem medialnym:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.