II International Student Conference of Cell Biology Kraków 2016

Redakcja biostrefa.net zaprasza na International Student Conference of Cell Biology, która jest wydarzeniem organizowanym przez Koło Naukowe Biologii Komórki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Adresowana jest do studentów i doktorantów nauk biologicznych, medycznych oraz rolniczych, których zainteresowania badawcze dotyczą biologii komórki oraz biologii molekularnej.


Podczas Konferencji uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swojej wiedzy podczas sesji referatowych oraz posterowych. Wszystkie wystąpienia będą oceniane przez radę naukową w celu wyboru najlepszych referatów i posterów.

Podczas wszystkich form wystąpień obowiązkowy jest język angielski. Również strona internetowa i fanpage konferencji na Facebooku prowadzone są w języku angielskim by umożliwić studentom zagranicznym udział w konferencji.

W trakcie Konferencji odbędą się również wykłady zaproszonych gości – profesorów i doktorów prowadzących badania związane z biologią komórki. W tym roku gościem honorowym konferencji jest:

- Profesor Mark Post, Uniwersytet w Maastricht (Belgia) – specjalista w dziedzinie inżynierii tkanki mięśniowej, znany chociażby z projektu „Cultureed beef” (http://culturedbeef.net/)
A ponadto gośćmi konferencji będą:

- Profesor Charalambos P. Kyriacou, Uniwersytet w Leicester, profesor genetyki zachowania, badający cykle biologiczne i ich wpływ na zachowanie Drosophila m.

- Doktor Sebastian Glatt, Max Plank Laboratory w Małopolskim Centrum Biotechnologii w Krakowie (Polska), biochemik zajmujący się mechanizmami translacji

- Doktor Vladan Ondrej, Uniwersytet w Ołomuńcu (Czechy) specjalizujący się w badaniach nad regeneracją tkanki roślin . 

REJESTRACJA TRWA DO 08.03.2016r.

Konferencja objęta jest patronatem:
- Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Mikołaja Kopernika
- Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki
- Honorowy patronat Dziekana Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ - prof. Zbigniewa Madeji
- Honorowy patronat Dziekana Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ – dr hab. Małgorzaty Kruczek
oraz patronatem medialnym:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga