BioBetter - relacja

W dniu 16.04.2016 r. odbyła się II Konferencja Biotechnologiczna BioBetter. w której udział wzięli młodzi przedstawiciele świata nauki.

Tematem przewodnim spotkania był zamysł przedłużania życia w różnych jego okresach, a narzędziem w walce z chorobami tak ciężkimi, jak nowotwory, była biotechnologia.
Pomysłodawcami wydarzenia są członkowie Studenckiego Koła Naukowego BioBetter działającego przy Zakładzie Biologii Nowotworów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Plan konferencji został podzielony na 5 bloków tematycznych. W każdym z nich wystąpił wybitny specjalista z branży. Konferencję rozpoczął panel tematyczny dotyczący okresu prenatalnego, a w zagadnienia z nim związane wprowadziła uczestników dr n. med. Monika Jurkowska. W drugim bloku tematycznym, dotyczącym okresu dziecięcego, wystąpił prof. dr hab. n. med. Rafał Pawliczak. Trudnej dyskusji w zakresie onkologii podjął się lek. med. Wojciech Kuncman. Nadzieje na innowacyjne terapie przedstawił dr Maciej Szydłowski. Natomiast jak zdrowo przebrnąć przez starzenie opowiedział prof. dr. hab. n. med. Maciej Banach.


W konwencję Konferencji BioBetter wyśmienicie wpisali się studenci i doktoranci prezentujący swoje wyniki badań. Przedstawili oni perspektywy branży life science na najbliższe lata.
Spośród uczestników wyłonieni zostali laureaci konkursu:
za plakaty 1. Aneta Dąbrowska 2. Natalia Łabędź 3. Natalia Ćwilichowska,
za wystąpienia ustne 1. Karolina Szafrańska 2. Katarzyna Hetmańczyk 3. Rafał Matusiak.
Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Skowronek, Adrian Janiszewski i Aleksandra Skubis.


Wydarzenie posłużyło integracji środowiska naukowego, wymianie doświadczeń oraz transferowi wiedzy biomedycznej pomiędzy uczestnikami.


Redakcja biostrefa.net zachęca do uczestniczenia w wydarzeniu za rok.
Komentarze

Publikowanie komentarza

Zapraszamy do komentowania, każdą uwagą warto się podzielić

Popularne posty z tego bloga