Przejdź do głównej zawartości

Three Minute Thesis® Łódź 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu Three Minute Thesis®, skierowanego do doktorantów łódzkich uczelni. 

W 3 minuty możesz: 

· ugotować jajko na miękko…

· zaparzyć zieloną herbatę…

· umyć zęby…

Albo opowiedzieć o swoim doktoracie, zdobyć uznanie publiczności 
i wygrać atrakcyjne nagrody! 


Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu Three Minute Thesis®, skierowanego do doktorantów łódzkich uczelni. 

Startujący w konkursie doktoranci mają tylko 3 minuty i jeden slajd aby opowiedzieć o swoich, często bardzo skomplikowanych, pracach naukowych oraz ich znaczeniu dla społeczeństwa. Three Minute Thesis® stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. Konkurs wygrywają najciekawsze prezentacje, wybrane przez jury oraz publiczność. 

Zgłoszenia przyjmowane są od 17 września, a rejestracja potrwa do 28 października 2018 r. 

Więcej o konkursie na: www.threeminutethesis.pl, a także na facebook'u oraz youtube

*Konkurs jest skierowany do doktorantów specjalizujących się w dowolnej dziedzinie nauki.





Kilka słów o konkursie

THREE MINUTE THESIS®

Three Minute Thesis® to międzynarodowy konkurs, w którym młodzi naukowcy z całego świata opowiadają o swoich odkryciach i wynalazkach zmieniających nasze codzienne życie. Startujący 
w konkursie doktoranci mają tylko 3 minuty i jeden slajd aby opowiedzieć o swoich, często bardzo skomplikowanych, pracach naukowych oraz ich znaczeniu dla społeczeństwa. Three Minute Thesis® stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły 
i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. Konkurs wygrywają najciekawsze prezentacje, wybrane przez jury oraz publiczność. Formuła konkursu została opracowana na University of Queensland i szybko zaadaptowana przez inne uczelnie na całym świecie.



Opracowanie: Redakcja




Źródło: 

www.threeminutethesis.pl


Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.