Przejdź do głównej zawartości

Trening przed tańcem

Wiele osób narzeka na swoją sylwetkę, nieprawidłową rzeźbę ciała, o kilka cm tu i ówdzie. W internecie można znaleźć mnóstwo diet, które jednak bez odpowiednich ćwiczeń dają niewiele. Należy jednak postawić przede wszystkim na ćwiczenia, w połączeniu ze zróżnicowaną dietą, można by powiedzieć "normalną", ale co najważniejsze bez udziału fast-foodów, bez objadania się. O tym jednak w innym artykule.
Dzisiejszy jest bardziej namową na znalezienie sobie sposobu na przyjemne, aktywne spędzanie czasu. Dla mnie bezwarunkowo, sposobem takim jest taniec. I tu muszę przyznać się, że pomimo swojej miłości do tej dyscypliny sportu, przez dość długi czas całkowicie z niego rezygnowałam, tłumacząc się brakiem czasu, zajęciami na uczelni i każdą wymówką, która sugerowała, że mogę odpuścić sobie dbanie o własne ciało. Nie przytyłam jakoś "namacalnie", ale czuję jednak różnicę w kondycji, czuję że mogłabym wrócić do swojej normy. Dlatego odkrywam taniec na nowo. A żeby to zrealizować wystarczy przecież 2 x po 30 min dziennie i wytrwałość.
Aby wziąć się na poważnie za taniec, należy rozpocząć od przygotowania swojego ciała do nowego wysiłku. Warto zwrócić uwagę zarówno na kondycję, jak i samą rzeźbę ciała. 

Jednym z najważniejszych, odznaczających się podczas tańca, elementów jest brzuch
. Nieestetycznie wyglądałaby tancerka ze zbyt wieloma kg w tej partii ciała. Jak łatwo się domyślić najefektywniejszy wpływ na tworzenie płaskiego brzucha ma trening polegający na robieniu brzuszków. Sięgnęłam dlatego, do starych źródeł i postanowiłam podzielić się najlepszym sposobem na szybkie osiągnięcie tego celu. Mianowicie podczas robienia brzuszków:
1. Nie należy podkurczać zbyt mocno nóg, niech będą wysunięte przed kolana, im dalej tym lepiej, ale też i trudniej;
2. Odległość między lewą a prawą stopą powinna wynosić długość naszej stopy, nie więcej;
3. Pośladki powinny leżeć nieco wyżej niż barki, różnicę tę z czasem możemy zwiększać;
4. Dłonie powinny leżeć na karku, w ten sposób, że lewą dłonią dotykamy prawego barku, a prawą dłonią lewego barku, tzn. tworzymy skrzyżowanie rąk za głową. Dzięki temu pozbywamy się efektu ciągnięcia tułowia rękami lub, co gorsza szyją;
5. Trening nie powinien być przerywany na dłużej niż 10 sec, a cały powinien trwać 60 brzuszków w 1 serii, im więcej serii tym lepiej.
6. Nie wolno przesadzić! Jeżeli czujemy, że brak nam sił, nie forsujmy się, z czasem będzie można więcej;
7. Jeżeli wystąpiły zakwasy po pierwszym treningu, tzn. że ćwiczenie zostało wykonane poprawnie.
Oczywiście przed rozpoczęciem ćwiczeń, należy zrobić rozgrzewkę.


red. Izabela Kołodziejczyk

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.