Przejdź do głównej zawartości

I Ogólnopolska Konferencja Doktorantów Nauk Biologicznych BioOpen

 I Ogólnopolska Konferencja Doktorantów Nauk o Życiu – BioOpen to pierwsze tego typu wydarzenie w Łodzi, zrzeszające zarówno młodych jak i bardziej doświadczonych badaczy nauk biologicznych.

W dniach 20-22 kwietnia 2015 r., Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego stanie się miejscem prezentacji dokonań licznych zespołów badawczych, wymiany cennych doświadczeń oraz demonstracji osiągnięć młodych doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego.BioOpen to pierwsza konferencja, która obejmuje różne specjalizacje szeroko pojętych Nauk o Życiu:
  • biotechnologię
  • biologię molekularną
  • fizjologię roślin
  • mikrobiologię
  • nanotechnologię
  • neurobiologię
Podczas dni konferencyjnych odbędą się sesje tematyczne obejmujące wykłady plenarne zaproszonych gości, sesje referatowe oraz sesje plakatowe. Ponadto w trakcie trwania BioOpen swoje usługi i produkty zaprezentują cenione i znane firmy z branży life science.
W celu zapoznania się ze szczegółami wydarzenia zapraszamy na:
oficjalną stronę BioOpen 
oraz
fanpage'a konferencji

20 stycznia rusza rejestracja na I Ogólnopolską Konferencję Doktorantów Nauk o Życiu BioOpen 2015. Więcej szczegółów dostępnych będzie na stronie internetowej rejestracji.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spermatogeneza + Schemat przebiegu spermatogenezy

Spermatogeneza Definicja procesu Spermatogeneza jest procesem przebiegającym w gonadach osobnika męskiego. Ma on na celu wytworzenie męskich komórek rozrodczych – plemników . Przebieg spermatogenezy ryc. 1. Schemat przebiegu spermatogenezy Podstawą do rozpoczęcia spermatogenezy są pierwotne komórki płciowe zwane też  komórkami prapłciowymi (gonocyty) .  Zawartość materiału genetycznego w tych komórkach to 2n. W stadium płodowym komórki te dzielą się mitotycznie, zwiększając swoją liczbę. Część degeneruje, cześć przechodzi do spoczynku (stadium prespermatogonialne). Ok. 3 miesiąca życia z komórek prapłciowych tworzą się spermatogonia , z których powstają natomiast  spermatocyty I rzędu  – największe komórki ( 3-4 rok życia ). Te ostatnie to komórki z ilością materiału genetycznego 2n, powstałe również w wyniku podziałów mitotycznych. Wydarzenia te są etapem nazywanym  spermatogoniogenezą . Po niej następuje kolejny,  spermatocytogeneza . Rozpoczyna się

Rozmnażanie storczyków - keiki

Storczyki wytwarzają nasiona, jednak ich wysiew i otrzymywanie dorosłej rośliny jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. 

Aparaty szparkowe

Aparat szparkowy to niezwykle ważny element funkcjonalny rośliny. 

Bluszcz - roślina w kulturze, sztuce, religii

Bluszcz pospolity ( Hedera helix L . ) jest gatunkiem zwanym wiecznie zielonym pnączem. Hedera helix L. należy do rodziny araliowatych ( Araliaceae ) i jest jedynym jej przedstawicielem w polskiej florze. Stanowi on również jedyne polskie pnącze o liściach zimotrwałych. Siedliska posiada on w lasach całej Polski. Podlega on jednak ochronie prawnej, mimo że jest gatunkiem inwazyjnym. Występuje on w całej Europie i Azji Mniejszej.

Ajoloty, czyli „węże z łapkami”

Co wyjdzie ze skrzyżowania węża, kreta i dżdżownicy? Komisja etyczna ds. nauki tym się nie zainteresuje, bo coś takiego już istnieje w naturze. W Meksyku żyją 4 endemiczne gatunki gadów z rodziny Bipedidae, przypominające węże z krecimi łapkami.